50 JUBILEUSZ TRUBADURÓW

50 JUBILEUSZ TRUBADURÓW

Jedna z czołowych legend polskiej sceny muzycznej, Trubadurzy, zaśpiewa 26 września o godzinie 19.00 na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi, w mieście, w którym 50 lat temu rozpoczęli swoją przygodę z muzyką.

Z tej okazji na scenie zespół pojawi się w dość nietypowym składzie: z Ryszardem Poznakowskim (wokal i gitara), Sławomirem Kowalewskim (lider grupy, wokalista i gitarzysta), Marianem
Lichtmanem (perkusja i śpiew), Krzysztofem Krawczykiem (wokal, gitara), Piotrem Kuźnikiem (wokal, gitara) oraz Jackiem Malanowskim (śpiew, keyboard).

Trubadurzy zaistnieli w świadomości Polaków dzięki piosence skomponowanej do serialu „Wojna domowa”. Dziś kojarzymy ich z takimi szlagierami jak: „Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno”, „Przyjedź mamo na przysięgę” czy „Znamy się tylko z widzenia”.

Band wytworzył niepowtarzalne, do dziś tylko z nimi kojarzone brzmienie, które charakteryzuje się połączeniem rock and rolla z konwencją wschodniosłowiańskiej muzyki ludowej. Minimalizm w warstwie instrumentalnej rekompensują świetnym, wyrazistym wokalem. Czyste, nasycone ekspresją głosy czterech wokalistów stały się wizytówką zespołu. Dzięki nim Trubadurów uważano za najlepiej śpiewającą grupę muzyczną.

Galę Jubileuszową uświetnią występy znanych, polskich zespołów, takich jak Blue Cafe, Pectus, 10NE. O aspekty organizacyjne: od strony technicznej, czyli o nagłośnienie, oświetlenie koncertu i adaptację sceny teatralnej oraz kontakt z mediami a także promocję jubileuszu zadba nasza grupa, Studio Spektrum.

Bilety na koncert są już w sprzedaży. Można zakupić je w Teatrze Wielkim!

Cena biletu uzależniona od strefy – 50 – 80 zł (do 10 września), przed koncertem wstęp wyniesie od 60 – 100 zł, w zależności od wybranej strefy.